• You Are Here:
  • Home
  • Fixtures & Results

Fixtures & Results

 TBC
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 00 AM All Saints Ballymena --- --- Con Magee's Glenravel Dunsilly     Semi-Final 
 Sunday 25th September 2016
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 00 PM Gort na Móna CLG --- --- Tír na nÓg Randalstown Dunsilly  Conall Roberts  B FINAL 
2 00 PM Pádraig Sáirseil CLG 3-11 0-4 Sean Stinson's Dunsilly  Jarleth O Donnell  A FINAL 
 Sunday 2nd October 2016
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
11 00 AM Naomh Eoin 1-6 3-15 Tír na nÓg Randalstown Dunsilly  Cathal Mc Dermott  B FINAL 
12 30 PM Clann na hÉireann Carraigin 1-6 3-8 Naomh Bríd Dunsilly  Paul Mc Keever  A FINAL 
 Sunday 9th October 2016
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 00 PM Naomh Padraig (North Antrim) 7-8 2-6 Lamh Dhearg Dunsilly  Seamus Burns  B FINAL 
2 30 PM Cuchullains Dun Lathaí 4-19 1-10 O`Donovan Rossa Dunsilly  Ryan O Reilly  A FINAL 
 Wednesday 25th April 2018
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 15 PM Naomh Comhghall CLG 0-5 5-18 Naomh Séamas Dunsilly  Colin Mallon  Round 2 
 Saturday 25th May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 00 PM Antrim 3-5 2-7 Armagh Dunsilly  Ciaran Mooney  Round 2 
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 00 PM Antrim 3-13 11-16 Armagh Dunsilly  Gary Gormley  Round 2 
 Saturday 29th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 00 PM Antrim 3-13 5-14 Meath Dunsilly  Stephen Mullan  Round 2 
 Sunday 4th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 30 PM Naomh Comhghall CLG 0-8 2-8 Naomh Pól CLG /St Pauls GAC Dunsilly  Sean Elliott  Round 1 
 Monday 9th September 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 30 PM Kickhams GAC Creggan 3-13 1-14 Clann na hÉireann Carraigin Dunsilly  Jarleth O Donnell  Semi-Final 
 Saturday 11th January 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
11 00 AM Antrim 1-10 0-10 Down Dunsilly  Jake Magill  Round 2 
 Saturday 18th January 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 00 PM Antrim 1-10 1-12 Louth Dunsilly  Dan Mullan  Round 3 
 Saturday 29th February 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 00 PM Antrim 2-6 0-10 Armagh Dunsilly  Mark Dorrian  Round 1 
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
2 00 PM Antrim 4-16 1-6 Armagh Dunsilly  Richie Donoghue  Round 1 
 Thursday 27th August 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 30 PM O`Donovan Rossa 5-17 2-8 Cuchullains Dun Lathaí Dunsilly  Kevin Parke  1/4 Final 
 Friday 28th August 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 30 PM Cuchullains Dun Lathaí 2-14 0-7 Naomh Seosamh/St Joseph's Dunsilly  Richard Leahy  Semi Final 
 Saturday 29th August 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 00 PM Robert Emmets Cushendun 5-42 1-5 Lamh Dhearg Dunsilly  Vincent Boyle  1/4 Final 
4 00 PM Naomh Pól CLG /St Pauls GAC 6-32 2-8 All Saints Ballymena Dunsilly  Eamon Hamill  1/4 Final 
 Sunday 30th August 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
2 00 PM Kickhams GAC Creggan 3-9 1-8 Naomh Éanna Dunsilly  Brendan Toland  1/4 Final 
 Monday 31st August 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 45 PM Cuchullains Dun Lathaí 4-20 1-25 Ruairí Óg Dunsilly  Ciaran Mc Closkey  Final 
 Tuesday 1st September 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 45 PM Naomh Gall --- --- Roger Casements Portglenone Dunsilly  Eamonn Mc Auley  1/4 Final 
 Thursday 3rd September 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 30 PM O`Donovan Rossa --- --- Mac Uílín CLG Dunsilly  Darren McKeown  Semi Final 
 Friday 4th September 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 30 PM Tír na nÓg Randalstown 4-5 2-13 Cuchullains Dun Lathaí Dunsilly  Richard Leahy  Final 
 Saturday 5th September 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 30 PM Ciceam Ard Eoin 2-12 0-7 Mac Uílín CLG Dunsilly  Barry Hotchkiss  Semi Final 
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
4 15 PM Cathaoir an Rí 2-13 2-18 Ghaeil Chluanaidh Dunsilly  Kevin Parke  Semi Final 
 Sunday 6th September 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 00 PM Cuchullains Dun Lathaí 1-22 2-18 O`Donovan Rossa Dunsilly  Darren McKeown  Semi Final 
4 30 PM Na Seamróga 2-31 5-18 Naomh Eoin Dunsilly  Michael Hardy  Semi Final 
 Thursday 10th September 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 15 PM Naomh Bríd 2-14 1-13 All Saints Ballymena Dunsilly  Colin Mallon  Semi Final 
 Saturday 12th September 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 00 PM Ghaeil Chluanaidh 0-17 1-19 Tír na nÓg Randalstown Dunsilly  Colm McDonald  Final 
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
4 00 PM St Mary's Rasharkin 1-8 3-12 Naomh Pól CLG /St Pauls GAC Dunsilly  Ciaran Mc Closkey  Final 
 Tuesday 15th September 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 30 PM Kickhams GAC Creggan 1-3 2-15 Naomh Comhghall CLG Dunsilly  Ryan O Reilly  Round 5 
 Saturday 19th September 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 00 PM Clann na hÉireann Carraigin 0-9 1-5 Naomh Bríd Dunsilly  Cathal Mc Dermott  Final 
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
4 00 PM Cuchullains Dun Lathaí 1-8 2-9 Naomh Eargnait, Muine Glás Dunsilly  Karol Doherty  Final 
 Sunday 20th September 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
11 00 AM Kickhams GAC Creggan 2-11 1-5 Lamh Dhearg Dunsilly  Richard Leahy  Semi Final 
1 00 PM Ciceam Ard Eoin 1-4 5-21 Con Magee's Glenravel Dunsilly  Eamon Hamill  Semi Final 
 Saturday 26th September 2020
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 00 PM Con Magee's Glenravel 0-11 0-9 Kickhams GAC Creggan Dunsilly  Paul Burns  Final 
1 00 PM Con Magee's Glenravel --- --- Kickhams GAC Creggan Dunsilly     Final