• You Are Here:
  • Home
  • Fixtures & Results

Fixtures & Results

ACFL Division 2 Res
Pos Team Played Won Lost Draw For Against Diff Points
1 All Saints Ballymena 14 12 2 0 301 168 133 24
2 Tír na nÓg Randalstown 13 11 1 1 170 142 28 23
3 Naomh Pól CLG /St Pauls GAC 14 8 6 0 186 166 20 16
4 Naomh Eargnait, Muine Glás 12 6 5 1 181 160 21 13
5 Naomh Seosamh/St Joseph's 12 5 7 0 110 154 -44 10
6 Naomh Séamas 14 5 9 0 165 170 -5 10
7 Con Magee's Glenravel 12 2 10 0 88 189 -101 4
8 St Mary's Rasharkin 11 1 10 0 129 181 -52 2
 Sunday 31st March 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 00 PM Naomh Séamas 0-13 1-9 Naomh Pól CLG /St Pauls GAC St James'  John Mc Atamney  Round 1 
1 30 PM All Saints Ballymena 0-17 0-7 Naomh Seosamh/St Joseph's Ballymena     Round 1 
1 30 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 0-0 0-0 Con Magee's Glenravel St Ergnat's, Moneyglass     Round 1 
1 30 PM St Mary's Rasharkin 2-6 2-18 Tír na nÓg Randalstown St Mary's Rasharkin  Ryan O Reilly  Round 1 
 Monday 8th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 45 PM Con Magee's Glenravel 1-3 2-17 All Saints Ballymena Ballymena  John Mc Atamney  Round 2 
7 00 PM Naomh Séamas 0-8 0-9 Naomh Seosamh/St Joseph's St James'  Mark Mc Donald  Round 2 
7 00 PM Tír na nÓg Randalstown 2-15 1-18 Naomh Eargnait, Muine Glás Tir Na nOg Randalstown  Richard Leahy  Round 2 
 Sunday 14th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 30 PM Con Magee's Glenravel 0-9 1-13 Naomh Seosamh/St Joseph's Páirc an Athar Mhic Fhinn  Joe Mc Cavana  Round 3 
1 30 PM St Mary's Rasharkin 1-10 1-16 Naomh Séamas St Mary's Rasharkin  Richard Leahy  Round 3 
 Monday 15th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM All Saints Ballymena 7-6 1-8 Tír na nÓg Randalstown Ballymena  Damien Mc Geady  Round 3 
 Friday 19th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM Naomh Pól CLG /St Pauls GAC 1-12 3-12 Naomh Eargnait, Muine Glás Pairc Naomh Pól  Martin Quinn  Round 3 
 Saturday 27th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 00 PM Tír na nÓg Randalstown 0-0 0-0 Con Magee's Glenravel Tir Na nOg Randalstown     Round 4 
6 00 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 0-9 4-9 All Saints Ballymena St Joseph's  John Mc Atamney  Round 4 
 Saturday 4th May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 00 PM Naomh Séamas 0-10 2-17 Naomh Eargnait, Muine Glás St James'  Richard Leahy  Round 4 
 Wednesday 8th May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 30 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 0-0 0-0 Naomh Eargnait, Muine Glás St Joseph's     Round 5 
6 30 PM Naomh Pól CLG /St Pauls GAC 1-9 4-11 All Saints Ballymena Pairc Naomh Pól  Seamus Burns  Round 5 
6 30 PM Naomh Séamas 0-0 0-0 Con Magee's Glenravel St James'  John Mc Atamney  Round 5 
6 30 PM Tír na nÓg Randalstown 0-0 0-0 St Mary's Rasharkin Tir Na nOg Randalstown     Round 5 
 Saturday 11th May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
5 30 PM All Saints Ballymena 2-11 2-4 St Mary's Rasharkin Ballymena  Paul Hanna  Round 6 
5 30 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 0-10 1-11 Naomh Pól CLG /St Pauls GAC St Joseph's  Brendan Toland  Round 6 
5 30 PM Con Magee's Glenravel 0-8 3-13 Naomh Eargnait, Muine Glás Páirc an Athar Mhic Fhinn  John Hasson  Round 6 
 Sunday 12th May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 30 PM Tír na nÓg Randalstown 4-5 1-9 Naomh Séamas Tir Na nOg Randalstown  Joe Mc Cavana  Round 6 
 Wednesday 15th May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 15 PM All Saints Ballymena 5-15 1-9 Naomh Séamas Ballymena  Joe Mc Cavana  Round 7 
7 15 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 2-12 2-15 Tír na nÓg Randalstown St Joseph's  Colm McDonald  Round 7 
7 15 PM St Mary's Rasharkin 6-9 4-16 Con Magee's Glenravel St Mary's Rasharkin  John Mc Atamney  Round 7 
7 15 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 1-19 3-11 Naomh Pól CLG /St Pauls GAC St Ergnat's, Moneyglass  Kevin Parke  Round 7 
 Friday 24th May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM St Mary's Rasharkin 1-7 1-11 Naomh Pól CLG /St Pauls GAC St Mary's Rasharkin  Cathal Mc Dermott  Round 2 
 Wednesday 29th May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM All Saints Ballymena 6-16 1-2 Con Magee's Glenravel Glenravel  Paul Hanna  Round 8 
7 30 PM Naomh Pól CLG /St Pauls GAC 0-10 2-6 Tír na nÓg Randalstown Pairc Naomh Pól  Sean Elliott  Round 8 
 Friday 31st May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM St Mary's Rasharkin 1-9 3-5 Naomh Seosamh/St Joseph's St Mary's Rasharkin  Richard Leahy  Round 8 
 Wednesday 5th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 0-20 1-13 Naomh Séamas St Ergnat's, Moneyglass  John Mc Atamney  Round 8 
 Sunday 9th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 30 PM Tír na nÓg Randalstown 7-14 2-12 All Saints Ballymena Tir Na nOg Randalstown  Joe Mc Cavana  Round 9 
1 30 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 0-0 0-0 Naomh Séamas St Joseph's  Mark O Neill  Round 9 
7 00 PM Naomh Pól CLG /St Pauls GAC 1-12 1-4 Con Magee's Glenravel Pairc Naomh Pól  Sean Moyes  Round 9 
 Sunday 16th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
11 30 AM St Mary's Rasharkin 1-11 5-12 All Saints Ballymena St Mary's Rasharkin  Joe Mc Cavana  Round 10 
12 30 PM Con Magee's Glenravel --- --- Tír na nÓg Randalstown Páirc an Athar Mhic Fhinn     Round 10 
 Sunday 23rd June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 30 PM Naomh Eargnait, Muine Glás --- --- Naomh Seosamh/St Joseph's St Ergnat's, Moneyglass  John Mc Atamney  Round 10 
 Friday 28th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 30 PM Con Magee's Glenravel 3-5 7-8 St Mary's Rasharkin Páirc an Athar Mhic Fhinn  Rab Lappin  Round 11 
 Wednesday 17th July 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM All Saints Ballymena 3-12 0-7 Naomh Eargnait, Muine Glás Ballymena  Barry Hotchkiss  Round 11 
7 30 PM Naomh Séamas 1-11 1-13 Tír na nÓg Randalstown St James'  Mark Mc Donald  Round 11 
 Wednesday 24th July 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 45 PM All Saints Ballymena 2-4 1-12 Naomh Pól CLG /St Pauls GAC Ballymena  Gerard Dougan  Round 12 
6 45 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 0-0 0-0 Tír na nÓg Randalstown St Ergnat's, Moneyglass  Anthony Mc Cague  Round 12 
6 45 PM Naomh Seosamh/St Joseph's --- --- St Mary's Rasharkin St Joseph's     Round 12 
 Sunday 4th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 30 PM Naomh Seosamh/St Joseph's --- --- Con Magee's Glenravel St Joseph's     Round 13 
1 30 PM Tír na nÓg Randalstown --- --- Naomh Pól CLG /St Pauls GAC Tir Na nOg Randalstown  Joe Mc Cavana  Round 13 
 Wednesday 7th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Con Magee's Glenravel 1-8 2-17 Naomh Séamas Páirc an Athar Mhic Fhinn  Paul Burns  Round 12 
 Saturday 10th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 00 PM Naomh Eargnait, Muine Glás --- --- St Mary's Rasharkin St Ergnat's, Moneyglass  John Mc Atamney  Round 9 
6 30 PM Naomh Pól CLG /St Pauls GAC --- --- Naomh Séamas Pairc Naomh Pól  Patrick Tumelty  Round 10 
 Tuesday 13th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Con Magee's Glenravel 0-0 0-0 Naomh Pól CLG /St Pauls GAC Páirc an Athar Mhic Fhinn  John Mc Atamney  Round 14 
 Wednesday 14th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 45 PM Tír na nÓg Randalstown 0-0 0-0 Naomh Seosamh/St Joseph's Tir Na nOg Randalstown     Round 14 
6 45 PM Naomh Séamas 0-0 0-0 All Saints Ballymena St James'     Round 14 
 Sunday 18th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 00 PM Naomh Pól CLG /St Pauls GAC 6-14 1-8 Naomh Seosamh/St Joseph's Pairc Naomh Pól  Paul Burns  Round 11 
12 00 PM Naomh Séamas 3-15 0-2 St Mary's Rasharkin St James'  Mark Mc Donald  Round 13 
 Monday 19th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 5-10 6-15 All Saints Ballymena St Ergnat's, Moneyglass  John Mc Atamney  Round 13 
 Wednesday 21st August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Naomh Pól CLG /St Pauls GAC 0-0 0-0 St Mary's Rasharkin Pairc Naomh Pól  John Barr  Round 4 
 Saturday 31st August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
5 00 PM St Mary's Rasharkin --- --- Naomh Eargnait, Muine Glás St Ergnat's, Moneyglass     Round 14