• You Are Here:
  • Home
  • Fixtures & Results

Fixtures & Results

ACFL Div 2A
Pos Team Played Won Lost Draw For Against Diff Points
1 O`Donovan Rossa 16 14 2 0 356 193 163 28
2 Naomh Eargnait, Muine Glás 16 11 4 1 288 215 73 23
3 All Saints Ballymena 16 9 4 3 267 202 65 21
4 Cuchullains Dun Lathaí 16 9 7 0 255 323 -68 18
7 Pádraig Sáirseil CLG 16 7 7 2 232 231 1 16
8 Tír na nÓg Randalstown 16 8 8 0 208 220 -12 16
ACFL Div 2B
Pos Team Played Won Lost Draw For Against Diff Points
5 Naomh Séamas 16 8 7 1 268 258 10 17
6 Con Magee's Glenravel 16 8 8 0 263 239 24 16
9 CLG MacDaibhéid 16 6 9 1 238 279 -41 13
10 Naomh Seosamh/St Joseph's 16 6 9 1 231 266 -35 13
11 St Mary's Rasharkin 16 4 11 1 214 305 -91 9
12 Naomh Padraig 16 1 15 0 166 255 -89 2
 Sunday 31st March 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
3 00 PM All Saints Ballymena 2-9 2-8 Naomh Seosamh/St Joseph's Ballymena  Sean Laverty  Round 1 
3 00 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 0-16 2-9 Con Magee's Glenravel St Ergnat's, Moneyglass  Vincent Boyle  Round 1 
3 00 PM St Mary's Rasharkin 0-10 2-14 Tír na nÓg Randalstown St Mary's Rasharkin  Gerard Dougan  Round 1 
3 00 PM CLG MacDaibhéid 4-9 3-17 Cuchullains Dun Lathaí Boucher Road  Tomas Eastwood  Round 1 
3 00 PM O`Donovan Rossa 2-18 0-12 Naomh Séamas Pairc Rossa  Conall Roberts  Round 1 
3 00 PM Naomh Padraig 0-10 0-14 Pádraig Sáirseil CLG Kirkwoods Park  Martin Quinn  Round 1 
 Wednesday 10th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 1-9 0-11 Naomh Padraig St Joseph's  Paul Hughes  Round 2 
7 00 PM Pádraig Sáirseil CLG 0-5 3-13 O`Donovan Rossa Bear Pit  Kevin Parke  Round 2 
7 00 PM Naomh Séamas 4-24 1-9 CLG MacDaibhéid St James'  Tomas Eastwood  Round 2 
7 00 PM Cuchullains Dun Lathaí 1-14 1-12 St Mary's Rasharkin Cuchullians-Dunloy  Ryan O Reilly  Round 2 
7 00 PM Tír na nÓg Randalstown 3-9 1-10 Naomh Eargnait, Muine Glás Tir Na nOg Randalstown  Vincent Boyle  Round 2 
7 00 PM Con Magee's Glenravel 1-11 1-15 All Saints Ballymena Páirc an Athar Mhic Fhinn  Gerard Dougan  Round 2 
 Sunday 14th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
3 00 PM All Saints Ballymena 0-12 0-10 Tír na nÓg Randalstown Ballymena  Jarleth O Donnell  Round 3 
3 00 PM Con Magee's Glenravel 0-10 1-8 Naomh Seosamh/St Joseph's Páirc an Athar Mhic Fhinn  Gerard Mc Auley  Round 3 
3 00 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 4-15 0-15 Cuchullains Dun Lathaí St Ergnat's, Moneyglass  Tomas Eastwood  Round 3 
3 00 PM St Mary's Rasharkin 0-7 4-15 Naomh Séamas St Mary's Rasharkin  Cathal Mc Dermott  Round 3 
3 00 PM CLG MacDaibhéid 2-7 0-15 Pádraig Sáirseil CLG Falls Park  Paul Hughes  Round 3 
3 00 PM O`Donovan Rossa 2-13 0-7 Naomh Padraig Pairc Rossa  Colm McDonald  Round 3 
 Friday 26th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM Cuchullains Dun Lathaí 3-11 0-15 All Saints Ballymena Cuchullians-Dunloy  Gerard Dougan  Round 4 
7 30 PM Naomh Padraig 0-7 0-10 CLG MacDaibhéid Kirkwoods Park  Sean Moyes  Round 4 
7 30 PM Pádraig Sáirseil CLG 4-11 0-5 St Mary's Rasharkin Bear Pit  Eamon Hamill  Round 4 
7 30 PM Naomh Séamas 0-9 0-12 Naomh Eargnait, Muine Glás St James'  Paul Hughes  Round 4 
7 45 PM Tír na nÓg Randalstown 0-11 3-8 Con Magee's Glenravel Tir Na nOg Randalstown  Vincent Boyle  Round 4 
 Saturday 27th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 1-4 3-14 O`Donovan Rossa St Joseph's  Cathal Mc Dermott  Round 4 
 Wednesday 1st May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM St Mary's Rasharkin 1-11 0-10 Naomh Padraig St Mary's Rasharkin  Jarleth O Donnell  Round 5 
7 30 PM Con Magee's Glenravel 1-13 0-12 Cuchullains Dun Lathaí Páirc an Athar Mhic Fhinn  Cathal Mc Dermott  Round 5 
7 30 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 0-14 0-12 Pádraig Sáirseil CLG St Ergnat's, Moneyglass  Eamonn Mc Auley  Round 5 
7 30 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 0-11 0-14 Tír na nÓg Randalstown St Joseph's  Conall Roberts  Round 5 
8 00 PM All Saints Ballymena 0-19 0-7 Naomh Séamas Ballymena  Ryan O Reilly  Round 5 
8 00 PM CLG MacDaibhéid 2-10 1-14 O`Donovan Rossa Falls Park  Paul Hughes  Round 5 
 Wednesday 8th May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Pádraig Sáirseil CLG 0-11 0-11 All Saints Ballymena Bear Pit  Darren Anthony McKeown  Round 6 
8 00 PM Naomh Padraig 0-6 2-10 Naomh Eargnait, Muine Glás Kirkwoods Park  John Moran  Round 6 
8 00 PM O`Donovan Rossa 2-18 1-10 St Mary's Rasharkin Pairc Rossa  Tomas Eastwood  Round 6 
8 00 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 3-9 3-10 CLG MacDaibhéid St Joseph's  Mark O Neill  Round 6 
8 00 PM Naomh Séamas 1-4 2-12 Con Magee's Glenravel St James'  Martin Quinn  Round 6 
8 00 PM Cuchullains Dun Lathaí 2-12 1-10 Tír na nÓg Randalstown Cuchullians-Dunloy  Karol Doherty  Round 6 
 Sunday 12th May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 00 PM Cuchullains Dun Lathaí 0-9 4-12 Naomh Seosamh/St Joseph's Cuchullians-Dunloy  John Moran  Round 7 
3 00 PM All Saints Ballymena 1-20 1-7 Naomh Padraig Ballymena  Eamon Hamill  Round 7 
3 00 PM Tír na nÓg Randalstown 1-12 3-10 Naomh Séamas Tir Na nOg Randalstown  Kevin Parke  Round 7 
3 00 PM Con Magee's Glenravel 0-12 2-10 Pádraig Sáirseil CLG Páirc an Athar Mhic Fhinn  Vincent Boyle  Round 7 
3 00 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 0-13 2-12 O`Donovan Rossa St Ergnat's, Moneyglass  Martin Quinn  Round 7 
3 00 PM St Mary's Rasharkin 3-11 1-5 CLG MacDaibhéid St Mary's Rasharkin  Jarleth O Donnell  Round 7 
 Friday 31st May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
8 00 PM CLG MacDaibhéid 0-12 2-11 Naomh Eargnait, Muine Glás Falls Park  Tomas Eastwood  Round 8 
8 00 PM O`Donovan Rossa 2-13 1-11 All Saints Ballymena Pairc Rossa  Fionntan Mc Cotter  Round 8 
8 00 PM Naomh Padraig 0-5 2-9 Con Magee's Glenravel Kirkwoods Park  Martin Quinn  Round 8 
8 00 PM Pádraig Sáirseil CLG 0-11 1-9 Tír na nÓg Randalstown Bear Pit  Darren Anthony McKeown  Round 8 
8 00 PM Naomh Séamas 1-16 6-9 Cuchullains Dun Lathaí St James'  Cathal Mc Dermott  Round 8 
8 15 PM St Mary's Rasharkin 0-9 1-11 Naomh Seosamh/St Joseph's St Mary's Rasharkin  Vincent Boyle  Round 8 
 Sunday 2nd June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
3 00 PM Tír na nÓg Randalstown 1-18 1-9 Naomh Padraig Tir Na nOg Randalstown  Jarleth O Donnell  Round 9 
 Sunday 9th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 30 PM Con Magee's Glenravel 0-11 3-15 O`Donovan Rossa Páirc an Athar Mhic Fhinn  Cathal Mc Dermott  Round 9 
3 00 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 2-19 0-10 St Mary's Rasharkin St Ergnat's, Moneyglass  Eamon Hamill  Round 9 
3 00 PM Cuchullains Dun Lathaí 1-10 0-8 Pádraig Sáirseil CLG Cuchullians-Dunloy  Gerard Dougan  Round 9 
3 00 PM All Saints Ballymena 1-18 2-7 CLG MacDaibhéid Ballymena  Paul Hughes  Round 9 
3 00 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 0-12 1-10 Naomh Séamas St Joseph's  Eamonn Mc Auley  Round 9 
 Sunday 16th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
3 00 PM Pádraig Sáirseil CLG 3-9 1-15 Naomh Séamas Bear Pit  Darren Anthony McKeown  Round 10 
3 00 PM CLG MacDaibhéid 2-14 2-13 Con Magee's Glenravel Davitt Park  Tomas Eastwood  Round 10 
3 00 PM O`Donovan Rossa 0-16 1-14 Tír na nÓg Randalstown Pairc Rossa  Mark O Neill  Round 10 
3 00 PM Naomh Padraig 1-10 1-11 Cuchullains Dun Lathaí Kirkwoods Park  Conall Roberts  Round 10 
 Monday 24th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM St Mary's Rasharkin 0-15 1-12 All Saints Ballymena St Mary's Rasharkin  Gerard Dougan  Round 10 
 Tuesday 25th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
8 00 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 4-24 1-5 Naomh Seosamh/St Joseph's St Ergnat's, Moneyglass  Vincent Boyle  Round 10 
 Thursday 27th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
8 00 PM Cuchullains Dun Lathaí 0-9 1-18 O`Donovan Rossa Cuchullians-Dunloy  Karol Doherty  Round 11 
 Friday 28th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Pádraig Sáirseil CLG 4-19 2-12 Naomh Seosamh/St Joseph's Bear Pit  Danny O Neill  Round 11 
8 00 PM Naomh Séamas 1-15 1-9 Naomh Padraig St James'  Eamon Hamill  Round 11 
8 00 PM Tír na nÓg Randalstown 1-16 0-12 CLG MacDaibhéid Tir Na nOg Randalstown  Vincent Boyle  Round 11 
8 00 PM Con Magee's Glenravel 3-22 2-14 St Mary's Rasharkin Páirc an Athar Mhic Fhinn  Eamonn Mc Auley  Round 11 
8 00 PM All Saints Ballymena 0-14 1-11 Naomh Eargnait, Muine Glás Ballymena  Paul Burns  Round 11 
 Wednesday 3rd July 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 2-9 0-11 All Saints Ballymena St Ergnat's, Moneyglass  Eamon Hamill  Round 12 
7 30 PM Naomh Padraig 0-9 1-14 Naomh Séamas Kirkwoods Park  Paul Hughes  Round 12 
7 30 PM CLG MacDaibhéid 1-15 1-6 St Mary's Rasharkin Falls Park  Cathal Mc Dermott  Round 12 
8 00 PM O`Donovan Rossa 2-17 2-8 Pádraig Sáirseil CLG Pairc Rossa  Danny O Neill  Round 12 
8 00 PM Tír na nÓg Randalstown 1-12 0-16 Cuchullains Dun Lathaí Tir Na nOg Randalstown  Jarleth O Donnell  Round 12 
8 00 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 0-15 3-12 Con Magee's Glenravel St Joseph's  Conall Roberts  Round 12 
 Sunday 7th July 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
3 00 PM O`Donovan Rossa 4-19 1-10 Cuchullains Dun Lathaí Pairc Rossa  Danny O Neill  Round 13 
3 00 PM Pádraig Sáirseil CLG 0-8 1-19 Naomh Eargnait, Muine Glás Bear Pit  Conall Roberts  Round 13 
3 00 PM Tír na nÓg Randalstown 0-0 0-0 All Saints Ballymena Tir Na nOg Randalstown  Jarleth O Donnell  Round 13 
3 00 PM CLG MacDaibhéid 4-8 1-12 Naomh Padraig Falls Park  Darren Anthony McKeown  Round 13 
3 00 PM Con Magee's Glenravel 1-21 1-12 Naomh Séamas Páirc an Athar Mhic Fhinn  Vincent Boyle  Round 13 
3 00 PM Naomh Seosamh/St Joseph's 2-15 0-14 St Mary's Rasharkin St Joseph's  Rab Lappin  Round 13 
 Wednesday 24th July 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Con Magee's Glenravel 1-10 1-15 Naomh Padraig Páirc an Athar Mhic Fhinn  Vincent Boyle  Round 14 
7 30 PM CLG MacDaibhéid 1-14 1-14 Naomh Seosamh/St Joseph's   Conall Roberts  Round 14 
8 00 PM All Saints Ballymena 0-20 0-14 Pádraig Sáirseil CLG Ballymena  Paul Hughes  Round 14 
8 00 PM Cuchullains Dun Lathaí 3-12 1-13 Naomh Eargnait, Muine Glás Cuchullians-Dunloy  Cathal Mc Dermott  Round 14 
8 00 PM Naomh Séamas 2-19 2-12 St Mary's Rasharkin St James'  Darren Anthony McKeown  Round 14 
 Friday 2nd August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Pádraig Sáirseil CLG 5-17 1-15 Cuchullains Dun Lathaí Bear Pit  Paul Hanna  Round 15 
 Sunday 4th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 00 PM All Saints Ballymena 2-16 1-16 O`Donovan Rossa Ballymena  Cathal Mc Dermott  Round 15 
3 00 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 2-14 1-12 Tír na nÓg Randalstown St Ergnat's, Moneyglass  Vincent Boyle  Round 15 
3 00 PM Naomh Padraig 1-8 1-14 Naomh Seosamh/St Joseph's Kirkwoods Park  Colin Mallon  Round 15 
3 00 PM CLG MacDaibhéid 3-10 0-13 Naomh Séamas Falls Park  Charlie Hemsworth  Round 15 
 Sunday 11th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
4 00 PM St Mary's Rasharkin 2-17 1-14 Con Magee's Glenravel St Mary's Rasharkin  Gerard Dougan  Round 15 
 Wednesday 14th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Naomh Padraig 0-10 1-9 St Mary's Rasharkin Kirkwoods Park  Tomas Eastwood  Round 16 
7 30 PM Naomh Séamas 1-10 1-9 Naomh Seosamh/St Joseph's St James'  Gregory Walsh  Round 16 
8 00 PM O`Donovan Rossa 3-14 0-12 Naomh Eargnait, Muine Glás Pairc Rossa  Karol Doherty  Round 16 
8 00 PM Tír na nÓg Randalstown 0-0 0-0 Pádraig Sáirseil CLG Tir Na nOg Randalstown     Round 16 
8 00 PM Con Magee's Glenravel 1-7 1-5 CLG MacDaibhéid Páirc an Athar Mhic Fhinn  Paul Hanna  Round 16 
 Monday 19th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Tír na nÓg Randalstown 0-8 4-21 O`Donovan Rossa Tir Na nOg Randalstown  Paul Hanna  Round 14 
 Wednesday 21st August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 15 PM All Saints Ballymena 8-13 1-4 Cuchullains Dun Lathaí Ballymena  Darren Anthony McKeown  Round 16