• You Are Here:
  • Home
  • Fixtures & Results

Fixtures & Results

ACFL U16 Division 1
Pos Team Played Won Lost Draw For Against Diff Points
1 St. Mary's Aghagallon 10 9 1 0 210 118 92 18
2 All Saints Ballymena 10 8 2 0 206 143 63 16
3 Pádraig Sáirseil CLG 9 7 2 0 161 117 44 14
4 O`Donovan Rossa 8 4 3 1 111 101 10 9
5 Clann na hÉireann Carraigin 8 4 3 1 134 127 7 9
6 Naomh Séamas 9 4 4 1 141 145 -4 9
7 Naomh Gall 8 2 4 2 122 143 -21 6
8 Naomh Bríd 9 2 7 0 133 163 -30 4
9 Naomh Eargnait, Muine Glás 8 1 6 1 99 145 -46 3
10 Con Magee's Glenravel 9 0 9 0 118 233 -115 0
 Thursday 11th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 2-6 1-9 Naomh Gall St Ergnat's, Moneyglass     Round 1 
7 00 PM Con Magee's Glenravel 1-5 6-15 O`Donovan Rossa Páirc an Athar Mhic Fhinn  Richard Leahy  Round 1 
7 00 PM All Saints Ballymena 4-16 3-8 Naomh Séamas Ballymena  Jarleth O Donnell  Round 1 
7 00 PM Naomh Bríd 4-4 4-11 Pádraig Sáirseil CLG Musgrave Park  Darren Anthony McKeown  Round 1 
7 00 PM Clann na hÉireann Carraigin 2-10 2-13 St. Mary's Aghagallon Erin's Own Cargin  Tomas Eastwood  Round 1 
 Thursday 18th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM Naomh Séamas 2-19 1-13 Con Magee's Glenravel St James'  Richard Leahy  Round 2 
7 00 PM O`Donovan Rossa 0-0 0-0 Naomh Eargnait, Muine Glás Pairc Rossa  Aaron Feeney  Round 2 
7 00 PM Naomh Gall 5-11 3-10 Naomh Bríd Naomh Gall  Rab Lappin  Round 2 
7 00 PM St. Mary's Aghagallon 2-11 3-14 All Saints Ballymena Pairc Na nGael  Damien Mc Geady  Round 2 
7 00 PM Pádraig Sáirseil CLG 1-11 2-7 Clann na hÉireann Carraigin Bear Pit  Barry Hotchkiss  Round 2 
 Thursday 25th April 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 1-6 0-10 Naomh Séamas St Ergnat's, Moneyglass  Gerard Dougan  Round 3 
7 00 PM Naomh Bríd 2-12 2-17 O`Donovan Rossa Musgrave Park  Tomas Eastwood  Round 3 
7 00 PM Clann na hÉireann Carraigin 5-10 3-7 All Saints Ballymena Erin's Own Cargin  Colin Mallon  Round 3 
 Thursday 2nd May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 00 PM Pádraig Sáirseil CLG 4-12 2-8 Naomh Gall Bear Pit  John Moran  Round 3 
 Thursday 9th May 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 15 PM Naomh Séamas 3-9 2-1 Naomh Bríd St James'  Gerard Mc Auley  Round 4 
7 15 PM All Saints Ballymena 5-11 1-6 Con Magee's Glenravel Ballymena  Karol Doherty  Round 4 
7 15 PM Naomh Gall 0-0 0-0 Clann na hÉireann Carraigin Naomh Gall     Round 4 
7 15 PM St. Mary's Aghagallon 5-25 3-3 Naomh Eargnait, Muine Glás Pairc Na nGael  John Moran  Round 4 
 Sunday 9th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
3 30 PM Naomh Séamas 0-12 2-10 St. Mary's Aghagallon St James'  John Mc Atamney  Round 5 
 Thursday 13th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Naomh Gall 8-9 1-7 Con Magee's Glenravel Naomh Gall  Conall Roberts  Round 5 
7 30 PM Pádraig Sáirseil CLG 4-14 2-6 Naomh Eargnait, Muine Glás Bear Pit  John Moran  Round 5 
 Sunday 16th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 00 PM Con Magee's Glenravel 3-7 3-16 St. Mary's Aghagallon Páirc an Athar Mhic Fhinn  Stephen Higgins  Round 3 
 Thursday 20th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM O`Donovan Rossa 2-8 1-11 Clann na hÉireann Carraigin Pairc Rossa  Charlie Hemsworth  Round 6 
7 30 PM Con Magee's Glenravel 1-12 4-7 Naomh Eargnait, Muine Glás Páirc an Athar Mhic Fhinn  John Mc Atamney  Round 6 
7 30 PM Naomh Séamas 2-3 1-6 Naomh Gall St James'  Tomas Eastwood  Round 6 
7 30 PM St. Mary's Aghagallon 3-9 0-3 Pádraig Sáirseil CLG Pairc Na nGael  Colm McDonald  Round 6 
 Thursday 27th June 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM O`Donovan Rossa 1-18 2-5 Naomh Séamas Pairc Rossa  Mark Mc Donald  Round 7 
7 30 PM Naomh Gall 2-9 5-10 St. Mary's Aghagallon Naomh Gall  Brendan Toland  Round 7 
7 30 PM Naomh Bríd 5-10 0-10 Con Magee's Glenravel Musgrave Park  Colm McDonald  Round 7 
7 30 PM Pádraig Sáirseil CLG 1-7 0-12 All Saints Ballymena Bear Pit  Charlie Hemsworth  Round 7 
 Thursday 4th July 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 0-18 3-10 Naomh Bríd St Ergnat's, Moneyglass  John Hasson  Round 8 
7 30 PM Con Magee's Glenravel 1-7 3-9 Pádraig Sáirseil CLG Páirc an Athar Mhic Fhinn     Round 8 
7 30 PM Naomh Séamas 6-11 1-10 Clann na hÉireann Carraigin St James'  Mark Mc Donald  Round 8 
7 30 PM All Saints Ballymena 8-20 2-7 Naomh Gall Ballymena  Barry Hotchkiss  Round 8 
7 30 PM St. Mary's Aghagallon 5-18 1-5 O`Donovan Rossa Pairc Na nGael     Round 8 
 Sunday 7th July 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
1 00 PM All Saints Ballymena 1-18 4-6 Naomh Bríd Ballymena     Round 6 
 Thursday 11th July 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Naomh Bríd 0-0 0-0 St. Mary's Aghagallon Musgrave Park     Round 9 
7 30 PM Pádraig Sáirseil CLG 2-20 1-7 Naomh Séamas Bear Pit  Charlie Hemsworth  Round 9 
 Thursday 18th July 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM O`Donovan Rossa 1-9 2-11 Pádraig Sáirseil CLG Pairc Rossa  Mark Mc Donald  Round 4 
 Thursday 1st August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Clann na hÉireann Carraigin 5-14 3-15 Con Magee's Glenravel Erin's Own Cargin  John Moran  Round 9 
 Sunday 4th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
6 00 PM O`Donovan Rossa 0-0 0-0 All Saints Ballymena Pairc Rossa     Round 5 
 Wednesday 7th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 00 PM Naomh Gall --- --- O`Donovan Rossa Naomh Gall     Round 9 
 Thursday 8th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Clann na hÉireann Carraigin --- --- Naomh Bríd Erin's Own Cargin  Vincent Boyle  Round 5 
 Sunday 18th August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 30 PM Naomh Eargnait, Muine Glás 1-14 3-14 All Saints Ballymena St Ergnat's, Moneyglass     Round 9 
 Thursday 22nd August 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
7 15 PM All Saints Ballymena 1-10 1-14 St. Mary's Aghagallon Portglenone  Cathal Mc Dermott  Play Off 
 Monday 2nd December 2019
Time Team 1 Score Score Team 2 Venue Referee Round
12 00 AM Clann na hÉireann Carraigin --- --- Naomh Eargnait, Muine Glás Erin's Own Cargin     Round 7